Прототип реактора, який працює лише за допомогою сонячного світла та фотокаталізаторів, успішно функціонує вже три роки. Цей метод дозволяє отримувати водень без викидів вуглецю, хоча наразі його ефективність ще не досягає бажаних результатів. Тим не менш, технологія демонструє великий потенціал у зниженні витрат на виробництво водню в майбутньому.
Про це повідомляє “Startjob” з посиланням на IFLscience
Реактор заснований на фотокаталізаторі SrTiO3:Al, який реагує на ультрафіолетове світло і розщеплює воду на водень і кисень. Під час тестів виявилося, що природне сонячне світло дає в півтора рази вищу ефективність, ніж стандартне лабораторне освітлення, що є значним досягненням для цієї технології.
Незважаючи на це, ефективність реактора залишає бажати кращого і поки що не перевищує 1%. Це значно нижче, ніж у традиційних методах, де сонячна енергія спочатку перетворюється на електрику. Для того, щоб система стала економічно вигідною, необхідно вдосконалити самі фотокаталізатори.
Розвиток цієї технології потребує не тільки покращення ефективності, але й розробки стандартів для масового виробництва водню. Тоді сонячний водень зможе стати реальним конкурентом традиційним методам отримання пального.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що подорожі у часі можуть стерти спогади.