Все частіше з’являється інформація, що до 2030 року значна частина вчителів не бачить себе в цій професії. Причина криється в недостатньому рівні зарплат, адже для забезпечення гідних умов праці вчителів потрібно вдвічі більше коштів, ніж зараз. Враховуючи обмеженість бюджету на освіту, варто готуватися до скорочення числа вчителів.
Про це повідомляє “Startjob” з посиланням на OSVITA.UA
Технології змінюють освітній процес. Зараз знання доступні в будь-який момент і з будь-якого місця, достатньо лише мати смартфон. Це дає можливість учням отримувати інформацію без уроків, а також ускладнює завдання вчителям, адже конкуренція з онлайн-контентом стає все більшою. Та чи потрібні вчителі взагалі?
Навчання без вчителів можливо, але воно потребує змін у самій системі. Якщо процес організовано у вигляді гри чи проєкту, діти з радістю вчитимуться. Важливу роль в цьому відіграють педагоги-тьютори, які допомагають учням знаходити інформацію, організовувати навчальне середовище та підтримувати мотивацію.
Самостійне навчання ефективне не для всіх. Тому, хоч кількість вчителів може зменшитися, їх роль в освіті залишатиметься важливою. Система повинна адаптуватися до нових реалій, щоб забезпечити учням потрібну підтримку в умовах, коли класичні методи навчання змінюються.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як поводитись школярам під час бойових дій.